Šiuolaikinių Split sistemų asortimentas nėra apribotas vien įprastais sieniniais modeliais, kuriuos daugelis esame įpratę matyti namuose, biuruose ar nedidelėse parduotuvėse. Šio tipo kondicionierių vidiniai blokai gali būti montuojami ir ant lubų ir taip pat statomi ant grindų. Apie pastaruosius įrenginius ir norėtume šiek tiek daugiau papasakoti, sutelkiant dėmesį į jų veikimą ir montavimo ypatumus.
Pastatomų kondicionierių veikimo ypatumai
Kaip jau suprantama, tas faktas jog pastatomi kondicionieriai yra Split sistemų rūšis, numato konstrukciją iš dviejų blokų: išorinio ir vidinio. Pastarasis – būtent ir yra tas, pagal kurį ir yra vadinama kondicionierių rūšis. Pastatomas (vidinis) blokas būna įvairių formų, nors dažniausiai pasitaiko stačiakampiai įrenginiai iki dviejų metrų aukščio. Kai kurie gamintojai siūlo ir kiek neįprastesnių – apvalesnių formų modelius, kurie išsiskiria savo dizainu ir gali netgi papuošti biuro ar namo interjerą.
Vidinio bloko viršuje yra oro srauto kreipiančiosios, kurių pagalba yra reguliuojama į kurią vietą nukreipiamas atšaldytas oras. Pagrindinis šių modelių skirtumas su sieniniais yra tas, jog vietoje vienos oro srovės, jie gali generuoti dvi, tokiu būdu gerokai efektyviau vėdinti patalpas ir jose palaikyti palankų mikroklimatą. Aišku kiekvienas modelis gali veikti ir vienos oro srovės režimu.
Pastatomų kondicionierių montavimas
Montuojant šio tipo įrenginius, laikomasi panašių principų kaip ir su sieninėmis Split sistemomis:
- Vidinio bloko vieta turi būti parinkta iš anksto taip, kad niekas netrukdytų laisvam oro judėjimui. Didelio skirtumo kurioje patalpos vietoje statyti šią kondicionieriaus dalį nėra, nes efektyvus dviejų oro srovių vėdinimas leidžia pasiekti rezultatą gan greitai.
- Išorinis blokas yra tvirtinamas lauke, kronšteinų pagalba ant pastato sienos. Jo vieta turėtų būti maksimaliai arti prie vidinio bloko.
Įrenginėjant pastatomą kondicionierių sodyboje arba nuosavame name, išorinis blokas gali būti montuojamas ir verandoje ar balkone, tai gali palengvinti darbus ir įrenginio priežiūrą. Bet kuriuo atveju, įrengimą reikia patikėti specialistams, nes net ir nedideli netikslumai ar klaidos, gali lemti netinkamą įrenginio veikimą ir netgi gedimą.