You are currently viewing Kada atliekami geodeziniai matavimai?

Kada atliekami geodeziniai matavimai?

Kadastriniai (geodeziniai) matavimai atliekami naudojant moderniausią geodezinių matavimų įrangą. Naujausi GPS imtuvai ir lazeriniai tachometrai. Lauko darbus ypač palengvina GPS (Global Positioning System) imtuvai, kurie milimetro tikslumu nustato taško koordinates. Specializuota programinė įranga padeda apdoroti lauko matavimus ir pateikti juos tiksliai, aiškiai ir nuosekliai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Kas yra geodeziniai matavimai?

Kadastrinis (geodezinis) žemės sklypų matavimas – tai tikslus suformuotų žemės sklypų nustatymas, plano ir kitų duomenų, reikalingų įregistruoti Kadastro duomenų bazėje, parengimas, tikslus žemės sklypų ribų posūkio taškų derinimas.

Žemės sklypų geodeziniams matavimams atlikti reikalingi dokumentai:

  • Žemės sklypo planas (pageidautina su ribų kontūrais);
  • Pažyma apie nekilnojamojo daikto ir daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre;
  • Nekilnojamojo turto formavimo teisiniai dokumentai;
  • Žemės sklype esančių pastatų ir statinių kadastrinių matavimų bylos (jei yra).

Kada juos reikia atlikti?

Geodeziniai matavimai yra atliekami jau įregistruotam nekilnojamam turtui, kuris yra įregistruotas nekilnojamojo turto registre. Geodeziniai matavimai atliekami, kai norima žemės sklypus sujungti, taip pat juos padalint ar kitaip suskirstyt, taip pat įregistruotų žemės sklypų, kurių koordinatės nėra nustatytos valstybinėje geodezinių koordinačių duomenų bazės sistemoje ar su šia sistema susietose kitose koordinavimo sistemose.

Renkantis kas jums atliks geodezinius matavimus, reikėtų rinktis ne pagal kainą, o reikėtų rinktis įmonę, kuri atlieka tik kokybiškus darbus. Neskubėkite kreiptis į pirmus pasitaikiusius specialistus. Nepagailėkite savo laiko ir būtinai išsiaiškinkite ar jie tikrai teikia profesionalias ir kokybiškas paslaugas. Patartina pasidomėti atsiliepimais apie įmonę, taip pat pasiklausti aplinkinių, kurie yra atlikę geodezinius matavimus ir gali jums rekomenduoti specialistus. Taip pat nemažai informacijos ir atsiliepimų galite rasti socialiniuose tinkluose. Juose yra nemažai grupių, susijusių su namais, renovacija, statybomis. Žmonės nuolat dalinasi įvairiomis rekomendacijomis ir patarimais. Klauskite, domėkitės ir tikrai atrasite patikimus specialistus.

Daugiau informacijos apie geodezinius matavimus galite rasti internete, taip pat kreiptis į įmones, kurios teikia kokybiškas ir patikimas geodezinių matavimų paslaugas tokias kaip pds.lt.

Parašykite komentarą