Kaip įsirengti laiptus namo viduje
Kaip įsirengti laiptus namo viduje

Kaip įsirengti laiptus namo viduje?

Kaip statyti laiptus – žingsnis po žingsnio „pasidaryk pats“ vadovas. Yra dvi skirtingos laiptų klasės. Pirmoji klasė yra malūno laiptai, kurie paprastai gaminami gamykloje ir pristatomi į darbo vietą kaip komplektas, paruoštas surinkimui ir montavimui. Antroji klasė, dailidės statomi laiptai, kaip tik ir yra – dailidės vietoje pastatyti laiptai. Šio tipo gaminiai yra pigesni ir leidžia laiptus uždengti kilimu. Dailidės pastatytus laiptus galima papuošti kietmedžio arba dažų kokybės sijono lenta. O paprasti sieniniai turėklai yra populiarus pasirinkimas norint užbaigti bet kurio tipo laiptus.

Statant laiptus namo viduje svarbiausia yra funkcionalumas. Kad konstrukcija būtų saugi, turi būti naudojamas ypatingas tikslumas. Prieš pradėdami statybas, turėtumėte susipažinti ne tik su nacionaliniais statybos kodekso reikalavimais, bet ir su vietiniais statybos kodekso reikalavimais. Kai kurios savivaldybės taiko griežtesnius kodeksus nei kitos, o pirmiausia patikrinus vėliau nebereikės atstatyti. Nustačius teisingus kodo reikalavimus savo laiptams, apsvarstykite laiptų dizaino aspektus. Atminkite, kad jūsų naudojamos statybinės medžiagos lems jūsų gatavo produkto rezultatą, o kokybiškos medžiagos atliks kokybišką darbą. Klaidingai nemanykite, kad kadangi medžiaga bus padengta kilimu ir niekas to nepamatys, statybinių medžiagų kokybė neturi reikšmės. Kai naudojate žemesnės kokybės medžiagą, kurioje yra mazgų ir tuštumų, vėliau laiptai gali įtrūkti. Daugumoje medienos fabrikų yra atsargų, skirtų specialiai laiptų statybai. Išdėstymai ir skaičiavimai. Nustatę tinkamus kodus, kuriais vadovausitės savo savivaldybėje, esate pasirengę pradėti savo laiptų išdėstymą ir skaičiavimus. Griebkite pieštuką ir įrašykite savo planus popieriuje, nubraižydami apytikslį savo laiptų planą.

Arkiniai laiptai turi spiralinių ir modulinių laiptų rinkinius, skirtus „pasidaryk pats“. Pirmiausia nustatykite savo kambario dydį ir įsitikinkite, kad turi pakankamai vietos aukštyje, kad tilptų laiptai. Aukštis yra labai svarbus; turite mokėti saugiai pakilti ir nusileisti laiptais. Daugelis laiptų buvo išplėšti dėl neteisingo šio elemento skaičiavimo prieš laiptų pastatymą ir montavimą. Darant prielaidą, kad atstumas nuo vieno užbaigto laipto iki kito (bendras pakilimas) yra 30 centimetrų. Vidaus turėklai taip pat turi būti montuojami kartu su pakopomis, tad labai svarbu darant skaičiavimus, pagalvoti ir apie turėklus.

Parašykite komentarą