Skolų išieškojimas
Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas: kaip to išvengti?

Susidūrimas su antstoliais ir skolų išieškojimas niekada niekam nėra malonumas procesas. Visada norisi to išvengti visoms pusėms. Net dalis bankų ir kitų kreditorių stengiasi padėti bėdoje atsidūrusiems savo klientams. Kai kurie net gali pasiūlyti refinansavimą, kad padėti klientui perdėliojant jo įmokų grafiką ir pakeičiant kredito grąžinimo terminus.

Bet kartais to gali nepakakti, o ir dalis kreditorių nesismulkina ir su įsiskolinusiais klientais nesikalba ir nesideri, bet tiesiogiai “priduoda” tokius žmones antstoliams ir skolų išieškotojams. Lengviausia tokios dalios išvengti ne po fakto, bet prieš jį, tai yra prevenciškai.

Taisyklė nr. 1: atsirinkite, kur skolintis

Didžiausią įtaką klientui nemokumui padaro netinkamai pasirinktos skolinimosi sąlygos. Taip dažnai nutinka, kai yra skubama pasiskolinti ir neatsirenkama kur reikėtų tą padaryti. Galima drąsiai sakyti, kad paskolų palyginimas yra didžiausią įtaką darantis veiksnys, kai kalbame apie mokumą arba jo nebūvimą, o tuo pačiu ir apie anstolius ir skolų išieškojimą. Paskaitykite https://www.mignalina.lt/2020/09/01/greituju-kreditu-imones-pasirinkimo-niuansai/ arba pasinaudokite paskolų palyginimo servisais, kad sumažintumėte riziką pasiskolinti sau nenaudingomis sąlygomis.

Taisyklė nr. 2: būkite susiplanavę savo pajamas ir išlaidas

Paskolų grąžinimas atsiremia į paprasčiausią pajamų ir išlaidų balansą. Faktas, kad skolinantis jūsų pajamos yra nepakankamos arba išlaidos yra per didelės. Bet tai nereiškia, kad nereikėtų prisižiūrėti kaip ir kur iškeliauja jūsų pinigai. Jei norite išvengti antstolių ir skolų išieškojimo proceso ir su tuo susijusių nemalonumų, visada įvertinkite savo pajamas ir išlaidas bei spręskite kaip galite padidinti pajamas bei sumažinti išlaidas, kad pinigų likučio užtektų skolai ir jos aptarnavimo išlaidoms padengti.

Taisyklė nr. 3: tarkitės su kreditoriumi

Bet jei viskas yra po fakto ir jau pavėlavote su kreditoriaus pasirinkimu ir nebeturite laiko planuoti savo pajamų ir išlaidų, jūs vis dar turite vieną pasirinkimą. Tai yra bandyti tartis su savo kreditoriumi dėl kredito grąžinimo sąlygų korekcijų. Kaip minėta straipsnio įžangoje, dalis kreditorių gali parodyti supratingumą ir atsižvelgti į jūsų poreikį.

Taisyklė nr. 4: refinansuokite savo skolas

Na, o paskutinės vilties sprendimas visada yra refinansavimas. Dėl jo nėra būtina tartis su savo kreditoriumi, todėl savo skolas refinansuoti galėsite net jei jūsų kreditorius tokios paslaugos neteikia.

Šios keturios taisyklės padės jums sumažinti skolų išieškojimo ir antstolių riziką kaip įmanoma labiau. Bet prieš prisiimant bet kokį įsipareigojimą reikia suprasti, kad tą būtina daryti atsakingai.

Straipsnis parengtas kitų rašytojų, patalpintas Sib komandos

Parašykite komentarą