Kaip keliauti patogiau?
Kaip patogiau keliauti

5 patarimai kaip keliauti patogiau ir ką pasiimti

Kai peržiūrėjote skiltį pigūs skrydžiai, išsirinkote ir kelionės bilietas yra jūsų rankose, reikia nuspręsti ką pasiimti į kelionę ir kaip ją padaryti kuo malonesnę. Priklausomai nuo kelionės tipo, ar tai bus poilsinė arba aktyvi kelionė, reikia tinkamai pasiruošti. Tam parengiau kelis pagrindinius punktus į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Neapsikraukite daiktais

Ar planuojate daug laiko praleisti prie baseino, ar kopti kalnais, atkreipkite dėmesį ką dedatės į lagaminą ar kuprinę. Dabar prisiminkite savo buvusias keliones, kiek porų kelnių ar megztinių jūs pasiėmėte, o kiek iš jų jums prireikė? Dažna keliautojų klaida, manyti, kad visko gali prireikti. Rekomenduoju imti tik tas kas manote jums bus tikrai reikalinga ir ką panaudosite, kitu atveju, teks su savimi nešiotis papildomą nereikalingą svorį.

Pasirinkite tinkamą transportą

  • Kad kelionės metu pamatytumėte kiek įmanoma daugiau, jums bus reikalingas transportas. Ar tai bus automobilis, motoroleris, autobusas, taksi, metro ar jachta. Svarbiausia, kad transporto priemonė būtų patogi ir kuo greičiau galėtumėte pasiekti savo kelionės taškus.
  • Jei keliausite į didmiestį kaip Barseloną, Romą ar kitą, rekomenduoju vengti nuomotis automobilį, kadangi didžiąją laiko dalį praleisite kamščiuose bei ieškodami parkingo. Optimaliausia būtų naudotis viešuoju transportu, kurio pagalba greitai ir pigiai pasieksite kelionės tikslą.
  • Keliaujant į salą, kaip Maljorką, Kiprą ar kitą, labai patogu rinktis automobilį arba motorolerį, kadangi ne iki kiekvieno užkampio bus galimybė nuvažiuoti viešuoju transportu.

Pasirinkite tinkamus drabužius bei avalynę

Prieš rinkdamiesi drabužius bei avalynę, pagalvokite kokia bus jūsų kelionė. Jei vyksite vasaros metu į Europos pietus, normalu, kad šiltų drabužių neprireiks. Tačiau jei tai darysite šaltuoju metu, nepaisant to, kad dienos metu temperatūra pakyla iki 25 laipsnių šilumos, šiltesnių drabužių reiktų pasiimti, nes vakare bei naktį bus vėsu. Taip pat, labai svarbu pasirinkti tinkamą avalynę. Jei planuojate daug vaikščioti, o kelionėse dažniausiai taip ir būna, rinkite patogią avalynę. Batų dydžiai, patogumas, batų svoris turės daug įtakos kasdieniniam jūsų vaikštinėjimui. Rekomenduoju nesivežti į kelionę naujos, dar nenešiotos avalynės. Dažnu atveju, nepranešiota avalynė gali pritrinti nuospaudas, o to kelionėje mažiausiai reikia. Kitaip tariant, drabužių dydžiai, šiltumas, batų dydžiai, patogumas ar net liemenėlių dydžiai turės daug įtakos jūsų kelionėje, tad rinkitės tik patogiausius, o ne tik gražiausius drabužius bei avalynę keliaujant.

Pagalvėlė bei turininga veikla lėktuve

Dažnai skrisdami žmonės nuobodžiauja. Tą laiką galite išnaudoti miegui arba kitai veiklai, ne tik vartyti lėktuve duodamus žurnalus. Daug keliautoju turi kelioninę pagalvėlę, kuri bent truputi pagerina miegą lėktuve, jei turite, būtinai pasiimkite.

Nemėgstate miegoti lėktuve? Tokiu atveju labai puikiai panaudosite laiką skaitydami, žiūrėdami filmą arba net dirbdami.

Venkite gatvėje siūlomų paslaugų

Pradedant gatvės prekeiviais, kurie parduoda pakabukus, akinius nuo saules ar rankines, baigiant gatvėje jūs kviečiančius į kavinę ar restoraną vyrukus/merginas. Beveik visais atvejais gatvėje siūlomos rankinės, kvepalai ar bet kokie kiti niekučiai būna itin prastos kokybės ir padirbti. Kalbant apie restoranus ar kavines į kuriuos jūs kviečia, dažniausiai būna brangu ir ne būtinai skanu. Asmeninė patirtis byloja, kad skaniausiai ir nebrangiai galima pavalgyti šiek tiek atokesnėje vietoje nuo centro, kur nėra tiek daug turistų. Dažnu atveju tokioje kavinėje aptarnaujantis personalas nekalba idealia anglų kalba, tačiau pirštu parodyti ko norite juk nėra sunku?

Turiningų, įdomių, bei pigių kelionių!

Parašykite komentarą