Ką reikia žinoti apie degalų skaičiuoklę?

Kuro kaina gali kilti arba kristi, tačiau ji visada yra reikšminga išlaidų dalis daugumai vairuotojų. Vidutinis Lietuvos vairuotojas per metus išleidžia apie 1500 eurų degalams. Žemiau išvardyti praktiški būdai, kaip sumažinti degalų sąnaudas. Kad apskaičiuotumėte savo preliminarias išlaidas, galite pasinaudoti kuro skaičiuokle

Naudokitės viešuoju transportu

Vaikščiojimas ar dviračių važinėjimas nesunaudoja degalų, todėl nesukelia jų išlaidų. Daugeliu atvejų viešojo transporto alternatyvos automobiliams, tokios kaip autobusai, traukiniai ir troleibusai, yra tinkami pasirinkimai mažinti degalų sąnaudas. Dėl bendro naudojimo šių transporto priemonių degalų išlaidos paprastai yra mažesnės nei degalų sąnaudos, kai kiekvienas vairuoja savo automobilį. Kai kuriose vietose viešasis transportas yra nemokamas. Automobilio nuosavybės ar nuomos išlaidos dar labiau skatina naudotis kitomis transporto priemonėmis.

Važiuokite keliese

Taip pat žinomas kaip automobilio dalijimasis, karpulinis važiavimas yra susitarimas tarp dviejų ar daugiau žmonių keliauti į bendrą paskirties vietą vienu automobiliu. Nors sunkesnis automobilis šiek tiek daugiau sunaudoja kuro, paprastai tai yra daug efektyviau nei du žmonės važiuojantys atskirais automobiliais į tą pačią vietą.

Rinkitės ekonomiškesnį automobilį

Vairavimas mažesniu automobiliu yra didelis skirtumas – degalų išlaidos mažam sedanui yra apie pusę mažesnės nei labai dideliam visureigiui. Taip pat vairuokite mažiau galingu varikliu, nei jums reikia. Nereikia mokėti už aštuonių cilindrų variklį, kai keturi cilindrai puikiai atlieka darbą. Jei nesivežate sunkių krovinių nuolat, didesnio variklio papildomos išlaidos reiškia didesnes degalų išlaidas.

Suderinkite variklį

Tinkamai suderintas variklis maksimaliai padidina galios panaudojimą ir gali žymiai pagerinti degalų efektyvumą. Tačiau automobilio variklio derinimas dažnai atliekamas siekiant padidinti jo galią – tai ne taip, kaip galima sutaupyti degalų. Įsitikinkite, kad meistras supranta užduotį.