You are currently viewing Ką reikia žinoti apie gyvenimo aprašymą?

Ką reikia žinoti apie gyvenimo aprašymą?

  • Post author:
  • Post category:Paslaugos

CV šablonas yra svarbi priemonė ieškant darbo, nes jis suteikia vieną ar du puslapius, kuriuose galite pateikti savo įgūdžius ir savybes, reikalingas darbui. Gyvenimo aprašymai padeda darbdaviams priimti įdarbinimo sprendimus ir padeda jums gauti pirmąjį pokalbį dėl darbo. Todėl svarbu, kaip struktūrizuojate savo gyvenimo aprašymą ir kokią informaciją nusprendžiate įtraukti.

Šiame straipsnyje paaiškiname, kas yra gyvenimo aprašymas, penkios priežastys, kodėl verta turėti gyvenimo aprašymą, skirtingi gyvenimo aprašymų tipai bei praktiški patarimai, kurie gali padėti pasiekti kitą karjeros etapą.

Kas yra gyvenimo aprašymas?

Gyvenimo aprašymas yra oficiali jūsų kvalifikacijų, profesinio fono, įgūdžių ir pasiekimų santrauka. Terminas „resume“ kilęs iš prancūziško žodžio „résumé“, reiškiančio „santrauka“. Dažniausiai gyvenimo aprašymas susideda iš skyrių, kuriuose išsamiai aprašoma jūsų profesinė santrauka, darbo patirtis, įgūdžiai, apdovanojimai, išsilavinimas ir kiti pasiekimai, atitinkantys jūsų karjeros kelią ir tikslus.

Gyvenimo aprašymai, paprastai lydimi individualiai pritaikytų motyvacinio laiško, siunčiami darbdaviams, siekiant nustatyti jūsų tinkamumą ir kvalifikacijas tam tikram darbui. Darbdaviai naudoja gyvenimo aprašymus norėdami giliau suprasti kandidatų įgūdžius, stipriąsias puses ir patirtį. Jūsų gyvenimo aprašymas yra pirmasis kontaktas su darbdaviu ir nustato tolesnius žingsnius, tokie kaip pirmasis pokalbis, antrasis pokalbis, išankstinis atrankos procesas ir įdarbinimas.

Kodėl gyvenimo aprašymas yra svarbus?

Gyvenimo aprašymas yra svarbus, nes jis leidžia iškart parodyti, kodėl esate tinkamas kandidatas į darbo vietą. Šiandienos konkurencingoje profesionalių darbų rinkoje gyvenimo aprašymas dažnai yra būtinas reikalavimas, norint tęsti atrankos procesą. Štai keletas priežasčių, kodėl gyvenimo aprašymas yra būtinas siekiant gauti kitą darbą. Veiksmingas gyvenimo aprašymas:

  1. Pabrėžia jūsų atitinkamus įgūdžius ir patirtį – Gerai struktūrizuotas gyvenimo aprašymas aiškiai išryškina jūsų patraukliausius įgūdžius ir patirtį potencialiems darbdaviams, leidžiant jiems pasirinkti geriausią kandidatą. Svarbu, kad jūsų gyvenimo aprašyme būtų atspindėti naujausi įgūdžiai ir patirtys. Stiprus gyvenimo aprašymas naudoja spalvas, tinkamus kraštinius ir dizaino elementus, kad svarbiausia darbo patirtis būtų pateikta taip, jog išryškintų pasiekimus.
  2. Rodo naudą, kurią teikiate darbdaviams –  Svarbiau, kad gyvenimo aprašymas ne tik pateiktų įgūdžius ir patirtį, bet ir parodytų, ką jūs atnešate įmonėn. Pavyzdžiui, jei paliekate pardavimų poziciją, ne tik sakykite, kad esate „aukšto lygio darbuotojas“, bet ir nurodykite, kad „per metus įgyvendinote 250 000 eurų naujų medijų pardavimus“. Tai leidžia darbdaviams suprasti jūsų teikiamą vertę įmonei skaičiais išreikštomis sąlygomis. Jeigu galite, pateikite tris ar keturis pasiekimus po kiekvieno svarbaus patirties punkto, kurie turi patikrintus rodiklius. Svarstykite galimybę gyvenimo aprašyme naudoti skaičius ir frazes, pavyzdžiui, „padidinau pelną arba sumažinau nuostolius 5%“, „išauginau socialinių tinklų sekėjų skaičių 1500 vartotojų“ ar „padidinau pardavimus 10%“.