Kaip dažyti baldus namuose
Kaip dažyti baldus namuose

Kaip dažyti baldus namuose?

Norite suteikti naujos gyvybės senesniam mediniam baldui? Naujas dažų sluoksnis yra paprastas būdas atnaujinti jo išvaizdą ir paversti jį savo pasirinktu kūriniu. Nesvarbu, ar turite omenyje baltus dažus, ar smagią spalvą, kreidinius ar pusiau blizgius dažus, norėsite įsitikinti, kad jūsų projektas atrodo kuo profesionalesnis, kad galėtumėte gražiai sėdėti terasoje ar patalpoje.

Tačiau dažų projektas gali vykti ne pagal planą. Galite pastebėti, kad dažai greitai uždžiūsta ir nuslūgsta, arba kad apdaila neatrodo tokia lygi, kaip tikėjotės. Blogesniu atveju, jei projektas žlugo, galite pradėti nuo pradžių. Taigi kaip to išvengti? O kokius dažus geriausia naudoti ant medinių baldų?

Pradėkite nuo šlifavimo

Dažnai rasite vadovėlių, kuriuose teigiama, kad šlifuoti nereikia, taip pat yra daugybė gruntų ir dažų, kurie žada, kad šlifuoti nereikia. Tačiau, šlifuoti būtina. Būtinai pradėkite bet kokį dažymo projektą šlifuodami paviršius 150 grūdėtumo švitriniu popieriumi. Vis dėlto būkite atsargūs, kad nesubraižytumėte paviršiaus.

Pašalinkite visus likučius

Kai nušlifuosite, būtinai nuvalykite paviršių lipnia šluoste, kad pašalintumėte likučius. Nenaudokite popierinio rankšluosčio ir nespėliokite, ar geriau naudoti audinį be pūkelių. Tiesiog naudokite lipnią šluostę!

Nugruntuokite

Jei gruntuojate baldus iš laminato, naudokite Zinsser B-I-N Shellac-Base Primer. Kitu atveju naudokite Zinsser Bulls Eye 1-2-3 gruntą. Gruntuokite naudodami mini putų volelį, o putplasčio šepetėliu pateikite į sunkiai pasiekiamas vietas. Leiskite gruntui išdžiūti pagal instrukcijas ant grunto skardinės. Kai jis visiškai išdžius, nušlifuokite visus lašelius 220 grūdėtumo šlifavimo popieriumi ir nuvalykite lipnia šluoste.

Nudažykite!

Galiausiai: atėjo laikas dažyti! Mini putų voleliu užtepkite tris plonus pusiau blizgių latekso dažų sluoksnius. Tarp sluoksnių palikite nuo šešių iki aštuonių valandų. Svarbu šlifuoti tarp sluoksnių, jei ant gabalo yra lašelių ar likučių. Naudokite tą patį šlifavimo bloką ir naują lipnią šluostę. Naujas lipnus audinys čia yra labai svarbus: prieš dengdami polikrilo apsauginę apdailą kitame žingsnyje, turite pašalinti visas pūkelių ir dulkių dėmeles.

Apsaugokite

Galiausiai naudokite naują mini putų volelį ir užtepkite ploną sluoksnį polikrilinės apsaugos nuo blizgios vandens pagrindo apsauginės priemonės. Prieš volelį naudodami leiskite jam išdžiūti 72 valandas, kitu atveju jis gali sulipti.

Parašykite komentarą