You are currently viewing Kaip pasirinkti komodą miegamajam?

Kaip pasirinkti komodą miegamajam?

Jau pirmosios komodos atliko ne tik praktinę, bet ir dekoratyvinę funkciją – jomis buvo puošiami valdovų dvarai. Jos turėjo gausiai dekoruotus stalčius ir stovėjo ant drožinėtų medinių kojelių. Todėl verta išlaikyti šią tradiciją ir pasirinkti baldą, kuris papuoš miegamąjį. Kad išdėstymas būtų nuoseklus, pasirinkite to paties stiliaus miegamojo komodą, kaip ir kiti baldai. Jie gali būti iš vieno rinkinio – tada jie sukurs harmoningą aplinką. Jei norite, kad jūsų miegamojo komoda atliktų pagrindinį vaidmenį, leiskite jai išsiskirti iš kitų baldų – stiliumi, spalva.

Kokio dydžio turėtų būti miegamojo komoda?

Parduotuvėse rasite įvairių dydžių miegamojo komodų su stalčiais. Tačiau ieškodami tinkamos komodos savo miegamajam, atsižvelkite į kambario matmenis ir, svarbiausia, į erdvės, kurioje stovės komoda, dydį. Nepamirškite, kad stalčiai bus beveik tokio pat gylio, kaip ir baldo gylis. Todėl priešais jį reikia turėti pakankamai laisvos vietos, kad žmogus galėtų patogiai stovėti už atidarytų stalčių.

Antras svarbus kriterijus renkantis miegamojo komodos dydį yra būsimas jos turinys. Ne tik baldų dydis, bet ir stalčių skaičius bei dydis priklausys nuo to, kokie daiktai bus laikomi. Atminkite, kad dideli stalčiai nebūtinai yra geras sprendimas. Kai jos labai talpios, jose sunkiau palaikyti tvarką. Kita vertus, plotis turėtų būti pritaikytas prie drabužių, kuriuos norite laikyti. Taigi sulankstyti marškinėliai yra maždaug 25-30 cm pločio, o džemperis ir kelnės – maždaug 30-45 cm pločio. Drabužių stalčius turėtų būti 30-60 cm ilgio, o platesni stalčiai naudingi patalynės ir antklodžių laikymui.

Medžiagų apžvalga

Populiariausios yra komodos, pagamintos iš baldinės plokštės ir medžio.

  • Mediena – tai tauri medžiaga, tinkanti įvairių stilių interjerams. Iš jo pagaminti baldai yra tvirti ir ilgaamžiai. Net jei jie sugenda, juos lengva atnaujinti. Kai jums nusibos jų išvaizda, galėsite juos perdažyti. Deja, medinės komodos paprastai yra brangios.
  • Baldų plokštės – tai medžio drožlių plokštės, MDF arba HDF plokštės, padengtos laminatu, laku arba faneruote. Tai patvari medžiaga, kurią lengva valyti. Tokios komodos paprastai yra pigesnės, todėl jos puikiai tiks, jei mėgstate dažnai keisti interjerą.

Parašykite komentarą