You are currently viewing Kas yra kanalinis polikarbonatas?

Kas yra kanalinis polikarbonatas?

Kanalinis polikarbonatas (PC) yra skaidrus termoplastikas su karbonato funkcinėmis grupėmis. Dėl didelio stiprumo jis yra atsparus smūgiams ir lūžiams. Jis yra lengvas, todėl puiki alternatyva stiklui. Kanalinis polikarbonatas išlydomas ir suspaudžiamas į formą aukštu slėgiu, kad būtų suteikta norima forma. Jis plačiai naudojamas dėl ekologiško perdirbimo.
Polikarbonatas yra didelio našumo kietas, amorfinis ir skaidrus termoplastinis polimeras. Jame yra organinių funkcinių grupių, sujungtų karbonato grupėmis (–O–(C=O)–O–). Jis siūlo unikalų savybių derinį. Polikarbonatas plačiai naudojamas kaip inžinerinis plastikas dėl savo unikalių savybių, įskaitant: didelis smūgio stiprumas; didelis matmenų stabilumas; geros elektrinės savybės. Polikarbonato savybės yra panašios į polimetilmetakrilatą (PMMA, akrilas). Tačiau polikarbonatas yra brangesnis, stipresnis ir naudojamas platesniame temperatūrų diapazone. Jo lydymosi temperatūra yra 155 ° C. Kadangi kanalinis polikarbonatas puikiai suderinamas su tam tikrais polimerais, jis plačiai naudojamas statybose, stogams dengti, šiltnamių dengimui, taip pat naudojamas apšvietimui, reklamoms. Gaminamos: kompaktinės plokštelės, apsauginiai šalmai, neperšaunamas stiklas, automobilių priekinių žibintų lęšiai, kūdikių maitinimo buteliukai, stogo danga, stiklai ir kt.

Kokios yra kanalinio polikarbonato savybės?

PC yra ideali medžiaga, gerai žinoma dėl savo universalių savybių. Jis plačiai naudojamas pramonėje dėl ekologiško perdirbimo. Jį sudaro unikalus cheminių ir fizinių savybių rinkinys. Dėl to jis tinkamas naudoti ir vietoj stiklo. Pagrindinės polikarbonato savybės:

Tvirtumas – polikarbonatas išlaiko kietumo vertę nuo -20°C iki 140°C. Jie praktiškai nesulaužomi.
Didelis smūgio stiprumas – polikarbonatas turi didelį stiprumą, todėl yra atsparus smūgiams ir lūžiams. Tai užtikrina saugumą ir komfortą tais atvejais, kai reikalaujama didelio patikimumo ir našumo. Polimero tankis yra 1,2–1,22.

Pralaidumas –  yra itin skaidrus plastikas, galintis praleisti daugiau nei 90 % šviesos taip pat gerai, kaip stiklas. Polikarbonato lakštai yra įvairių atspalvių. Šiuos lapus galima tinkinti atsižvelgiant į galutinio vartotojo programą. Dėl šios savybės, jis plačiai naudojamas šiltnamių dengimui.

Lengvas – ši funkcija suteikia praktiškai neribotas  projektavimo galimybes, palyginti su stiklu. Taip pat padidina efektyvumą ir palengvina montavimo procesą. Tai taip pat sumažina bendras transportavimo išlaidas.

Apsauga nuo UV spindulių – polikarbonatai gali būti sukurti taip, kad blokuotų ultravioletinę spinduliuotę. Jie užtikrina 100% apsaugą nuo žalingų UV spindulių.
Optinė prigimtis – Amorfinės struktūros pasižymi puikiomis optinėmis savybėmis. Skaidraus polikarbonato lūžio rodiklis yra 1,584.

Cheminis atsparumas – gamintojai rekomenduoja polikarbonato plokštes valyti naudojant priemones, kurios neturi įtakos jų cheminei sudėčiai. Medžiaga jautri abrazyviniams šarminiams valikliams. Atsparumas karščiui – polikarbonatai pasižymi dideliu atsparumu karščiui. Jie yra termiškai stabilūs iki 135°C. Tolesnį atsparumą karščiui galima pagerinti pridedant antipirenų, nepažeidžiant medžiagos savybių.

Įsigyti galima ir internetu iš https://eheliopolis.lt.

Parašykite komentarą