You are currently viewing Kas yra KMI skaičiuoklė?

Kas yra KMI skaičiuoklė?

  • Post author:
  • Post category:Sveikata

Kūno masės indeksas (KMI) yra sveikatos rodiklis, naudojamas greitai įvertinti žmogaus svorio kategoriją, nes tai yra paprasta kūno riebalų, svorio ir ūgio santykio skaičiavimo formulė. Nors KMI turi savo trūkumų ir neturėtų būti vienintelis naudojamas matavimas nustatant svorio klasę, tai yra greitas ir prieinamas įrankis, kuris padeda geriau suprasti, ar turite perteklinių kūno riebalų, dėl kurių gali kilti sveikatos problemų, pradedant nuo 2 tipo diabeto iki aukšto kraujospūdžio.

Kas yra KMI?

Kūno masės indeksas (KMI) yra greitas ir nemokamas būdas įvertinti jūsų kūno riebalus, atsižvelgiant į jūsų svorį ir ūgį. Jis dažnai naudojamas kaip svorio kategorijų nustatymo priemonė. Iš tikrųjų, net jei du žmonės turi tą patį KMI, jų kūno riebalų procentas gali skirtis. Tai yra todėl, kad aukštas KMI gali reikšti ne tik didelį riebalų kiekį, bet ir didelį liesos kūno masės kiekį, kurį sudaro raumenys ir kaulai.

Kokie yra KMI naudojimo kūno riebalų skaičiavimui apribojimai?

Kaip minėta aukščiau, KMI yra laikomas netobulu kūno riebalų matavimo metodu, nes jis tiesiogiai nemato riebalų kiekio. Be to, KMI lentelės neatsižvelgia į amžių, lytį, rasę ir etninę kilmę (išskyrus vaikus ir paauglius, kuriems atsižvelgiama į amžių ir lytį), o tai taip pat gali turėti įtakos jūsų kūno riebalams ar raumenų masėi. Ekspertai pabrėžia, kad nustatant svorio kategoriją reikėtų atsižvelgti į kitus veiksnius, tokius kaip riebalų pasiskirstymas, bendra raumenų masė, amžius ir lytis. Skaičiuodami savo KMI, turėtumėte nepamiršti šių apribojimų.

KMI ir kūno riebalų procentas

KMI yra apskaičiuojamas padalinant žmogaus svorį (kilogramais arba svarais) iš jo ūgio kvadrato (pėdomis arba metrais). Šio skaičiaus tikslas yra atlikti pirminį patikrinimą, padedantį sveikatos priežiūros specialistams nustatyti, ar asmuo pagal savo KMI yra kategorijoje, kuri gali sukelti tam tikrų sveikatos problemų. Tai nėra skirta diagnozuoti, taip pat KMI neparodo tikslios asmenio kūno riebalų procentinės dalies. Kūno riebalų procentas yra riebalų kiekis, kurį turi asmuo, lyginant su liesa mase (raumenimis, oda, kaulais, organais). Jį galima nustatyti įvairiais būdais, įskaitant matavimus su skriemuliais, po vandeniu, naudojant „Bod Pod” ir kitais metodais. Kuo didesnis žmogaus kūno riebalų procentas, tuo didesnė rizika susirgti ligomis, susijusiomis su nutukimu.