Kokie vonios rankšluosčiai būtų kokybiškiausi?
Kokie vonios rankšluosčiai būtų kokybiškiausi?

Kokie vonios rankšluosčiai būtų kokybiškiausi?

Galvodami apie vonios rankšluostį, dažniausiai įsivaizduojame jį minkštą ir švelnų, puikiai sugeriantį drėgmę ir tokį malonų liesti, kad nesinori jo paleisti. Vonios rankšluosčiai gali būti įvairios tekstūros, spalvų ir dydžių. Bet kaip išsirinkti tikrai kokybišką?

Koks turėtų būti vonios rankšluosčio audinys?

Nors naudojant skalbinių minkštiklį, beveik visus rankšluosčius galima padaryti švelniais ir minkštais, tačiau norint išvengti cheminių priedų, galima tiesiog investuoti į aukštos kokybės rankšluosčius, kurie ilgai išliktų nepakitę. Pageidaujamas audinys rankšluosčiui yra medvilnė arba bambukas, o dar geriau kai jie yra abu viename.

Taip pat rankšluosčio kokybė priklauso ir nuo to, kokia technologija yra išaustas audinys. Štai dvigubo audimo audiniai suteikia rankšluosčiui to ypatingo minkštumo ir švelnumo, kurio mes tikimės. Pigūs medvilniniai rankšluosčiai gali po kelių skalbimų prarasti savo pradinį purumą ir minkštumą, tad prieš perkant svarbu įsitikinti, kad įsigyjate kokybišką daiktą.

Rankšluosčio storis

Rankšluosčio storis yra viena iš svarbiausių charakteristikų renkantis vonios rankšluostį. Pageidaujamas vonios rankšluosčio storis yra 400-600 g/m2. Jei rankšluostis plonesnis, dažniausiai jis greičiau susidėvi.

Svarbu įsitikinti, kad audinys yra tankiai išaustas – pažiūrėjus prieš šviesą galima pamatyti, kaip tankiai išausta. Jei persišviečia, tai geriau tokį rankšluostį padėti atgal, nes ji po kelių skalbimų bus nusidevėjęs.

Optimalus kilpų aukštis vonios rankšluosčiui

Perkant medvilninį rankšluostį, svarbu atkreipti dėmesį, kokio aukščio yra kilpos. Jei pernelyg ilgos (8mm), tai jis po skalbimo susivels, praras savo pirminę gražią išvaizdą. Na, o jeigu kilpos per trumpos (3mm), tai rankšluostis nesugers vandens taip, kaip norėtųsi. Geriausias yra aukso vidurys – 5 mm.

Apsiuvimo kokybė

Tokios smulkmenos kaip apsiūti kraštai parodo, ar tai kruopščiai paruoštas audinys, ar tiesiog masiniam naudojimui skirtas prastos kokybės rankšluostis. Jei palenkimai yra netvarkingi, išlindę siūlai ar nestabilus kraštas, vadinasi, netrukus pasirodys, kad tai prastos kokybės rankšluostis, kuris visai neprimena išsvajoto švelnumo ir minkštumo.

Kaip prižiūrėti rankšluosčius?

Nesvarbu, kokį rankšluostį įsigijote, norėdami kuo ilgiau išlaikyti jo pradinę prekinę išvaizdą, privalote žinoti keletą esminių dalykų prižiūrint medvilninį (frotinį) rankšluostį. Pirmiausia, svarbu neskalbti per karštame vandenyje – geriausia būtų 40 C°, spalvotiems rūbams skirtais skalbikliais ir nenaudoti minkštiklio.

Jei spalvos labai intensyvios, vertėtų skalbti atskirai nuo kitų. Išskalbus reikia išpurtyti ir džiovinti pakabinus. Svarbu neperdžiovinti ir nelyginti, kitaip jis pasidarys šiurkštus ir kietas. Taip pat svarbu išskalbti prieš pirmąjį naudojimą.

Pabaigai

Rankšluosčiai neatsiejami nuo mūsų kasdienybės buityje, tad verta pasidomėti prieš įsigyjant naują daiktą, kad netektų pasigailėti. Įsigijus kokybišką rankšluostį, kuris galbūt yra brangesnis, tačiau kai nereikia kas porą mėnesių pirkti naujo, tai supranti, jog pirkdamas kokybišką daiktą išties sutaupai.

Informacija parengta vadovaujantis bijunai-prienamo.lt medžiaga.

Parašykite komentarą