You are currently viewing Kaip išsikasti tvenkinį sodyboje?

Kaip išsikasti tvenkinį sodyboje?

Nedidelis tvenkinys tikrai gali papildyti sodybą. Tai suteikia ramią vietą poilsiui, žvejybai. Tvenkinys yra ilgalaikė investicija, o kadangi tvenkinių negalima labai lengvai perkelti, tvenkinys turi būti kruopščiai suplanuotas. Blogai pastatytas ar suprojektuotas tvenkinys gali būti nelaimė daugeliu atžvilgių.

Tvenkinio forma

Prieš pradėdami kasti tvenkinį, rekomenduojame pirmiausia nubrėžti tvenkinio formą virve. Tai leidžia išspręsti visas problemas, su kuriomis galite susidurti, gauti tinkamą formą ir pajusti, kiek vietos jūsų sode užims tvenkinys – nepradėdami kasti ir neįsipareigoti dėl vietos ar formos.

Renkantis vietą tvenkiniui, geriausia laikyti jį atokiau nuo pakibusių medžių ir sunkių žalumynų. Taip ateityje bus lengviau prižiūrėti tvenkinį, nes mažiau tikėtina, kad į jūsų tvenkinį pateks nesąžiningi lapai ir šiukšlės. Daugelis internetinių vadovų rekomenduos pastatyti tvenkinį ten, kur jis gaus daug saulės šviesos, tačiau tai nėra 100 % būtina. Nors kai kurie tvenkinio augalai ir gyvūnai teikia pirmenybę saulės šviesai, yra tiek pat, kurie teikia pirmenybę pavėsingoms vietoms, todėl per daug dėl to nesijaudinkite. Be to, jei jūsų tvenkinys gauna per daug saulės spindulių, tai sukuria puikias sąlygas dideliam dumblių augimui – to jūs nenorite.

Pradėkite kasti

Kai būsite patenkinti netrukus pasirodysiančio tvenkinio, kurį pažymėjote virve, forma ir padėtimi, galite pradėti kasti. Tai pat galite išsinuomoti ekskavatorių, kad būtų lengviau kasti. Ekskavatoriaus kaina valandai nebus didelė, o darbą atliksite greičiau. Pradėjus šį veiksmą, kelio atgal nėra, todėl įsitikinkite, kad padėtis yra teisinga. Pradėkite kasti aplink išorinį kraštą ir dirbkite į vidų – įsitikinkite, kad sukuriate nuožulnias puses, o ne vertikalias. Atminkite, kad jūsų tvenkinio gylis turės įtakos tvenkinio tūriui, todėl įsitikinkite, kad tai tinka jūsų siurbliui.

Augalai

Dabar jūs turite pagrindinę formą, galite pradėti kurti savo augalų sodinimą t. y. kur augs jūsų augalai, kai tvenkinys prisipildys vandens. Galite iškasti sodinimo žymas aplink visą perimetrą, išskyrus vandens grąžinimo tašką, nes jie sutrikdys vandens tekėjimą ir augalų šiukšlės bus nustumtos į tvenkinį. Sodinimo plotai turi būti pakankamai dideli, kad tvenkinio krepšys galėtų patogiai įsitaisyti, nerizikuojant įkristi giliau į tvenkinį, o krepšelio viršus turėtų būti maždaug 2–3 cm žemiau.

Parašykite komentarą