You are currently viewing 5 keliavimo patarimai

5 keliavimo patarimai

  • Post author:
  • Post category:Pramogos

Kelionės yra naudingos mūsų gyvenimui, nes leidžia atrasti naujas vietas, jų požiūrius ir kultūras. Todėl labai svarbu keliauti atsakingai, saugant aplankyto regiono žmones ir aplinką.

Štai penki kelionių patarimai, kuriuos reikėtų visada prisiminti keliaujant.

Laikykitės vietos taisyklių ir reglamentų

Prieš vykdami į bet kurią vietą, skirkite laiko susipažinti su tokiais svarbiais dalykais kaip vietos papročiai, įstatymai ir etiketas. Be to, kad laikysitės procedūrų, pvz., vizų reikalavimų, įvažiavimo ir išvažiavimo procedūrų ir pan., būkite atidūs gerbdami vietos tradicijas ir kultūrą, tokias kaip pasisveikinimai, aprangos kodai, gestai ir t.t. Svarbiausia, visada vengti elgesio, kuris galėtų pakenkti ar įskaudinti vietos gyventojus.

Geras elgesys viešbutyje

Visada elkitės su viešbučio personalu su didžiausia pagarba ir mandagumu, kai esate viešbutyje. Būkite draugiški ir mandagūs bendraudami su jais ir nuoširdžiai vertinkite jų paslaugas bei pastangas. Jei aptarnavimas buvo kokybiškas, nedvejokite dosniai arbatpinigiais atsidėkoti. Nepateikite nepagrįstų reikalavimų.

Vengimas pasisavinti nekomplimentinius produktus

Viešėdami viešbutyje ar kurorte, turėsite prieigą prie tam tikrų patogumų, ir svarbu nesivilioti pasisavinti daiktų, kurie nėra siūlomi kaip nemokamos paslaugos. Tokių dalykų kaip rankšluosčiai, chalatai, higienos reikmenys, pagalvės, antklodės ir panašiai priklauso viešbučiui ir jums teikiami patogumui. Jų pasisavinimas laikomas vagyste ir gali sukelti didelių baudų ar net teisinių pasekmių. Vietoj to, pasitikrinkite su atsakingais asmenimis, kas yra nemokama, ir pasiimkite tokias dalykas kaip šampūno maišeliai, arbatos pakeliai, muilo gabalėliai ir t.t.

Būkite budrūs dėl sukčiavimo ir neteisėtų praktikų

Keliaudami visada būkite atidūs ir saugokitės sukčiavimo bei neteisėtų praktikų, kurios gali jums sukelti finansinių nuostolių ir net pakenkti. Jei susidursite su pernelyg geromis maisto ar kelionių pasiūlymų akcijomis, būtinai pasidomėkite apie jas; patikrinkite įvertinimus, kad įsitikintumėte jų autentiškumu. Prieš užsisakant maistą, visada pravartu patikrinti meniu ir maisto kainas, nes daugelyje turistinių vietų jos gali būti labai aukštos. Venkite dalintis asmenine informacija su įtartinai atrodančiais asmenimis ir ekstremaliose situacijose kreipkitės pagalbos į turistų policiją ar atitinkamas institucijas.

Neterškite ir saugokite aplinką

Atsakingam turistui vienas iš svarbiausių prioritetų turėtų būti aplinkos švara ir neteršimas, nes tai padeda išsaugoti lankomos vietos grožį. Gerai nešiotis konteinerį arba daugkartinio naudojimo maišelį šiukšlėms laikyti arba jas tinkamai išmesti į tam skirtus šiukšliadėžes. Renkitės ekologiškus produktus, kurie gali būti pakartotinai panaudoti ir lengvai suyra. Apsilankę gamtos ar istorinėse vietose, visada vengkite spjaudymo, sienų piešinių niokojimo ar augalų žalojimo.