You are currently viewing Kiek kainuoja įkrauti elektromobilius?

Kiek kainuoja įkrauti elektromobilius?

Dauguma žmonių prieš pirkdami elektromobilį domisi, kiek kainuoja jį įkrauti ir kokį atstumą jie galės įveikti? Jeigu norite palyginti elektromobilio ir degalais varomo automobilio sąnaudas, tuomet tai padaryti nebus sunku.

Kaip apskaičiuoti EV įkrovimo kainą?

Apskaičiuoti sąnaudas yra tikrai nesunku. Pirmiausia reikia susižinoti kiek mokate už 1kWh, kad galėtumėte apskaičiuoti, kiek išleisite krovimams per tam tikrą laiką. Kuomet sužinote kWh kainą, tuomet Jums reikia padauginti iš savo akumuliatoriaus talpos. Tokiu būdu, jūs sužinosite kiek kainuoja jums vienas įkrovimas.

Kiek reikia įkrauti elektromobilį kWh?

Pagal preliminarią statistiką, vieną kWh gali įkrauti elektrinę transporto priemonę 8 kilometrais. Tuomet bendrą nuvažiuotą mėnesio atstumą galite dalinti iš trijų ir gausite preliminarų kWh sunaudojimą. Tuomet gautus kWh dauginkite iš savo elektros tarifo. Gauta suma tikriausiai bus mažesnė nei piltumėte degalus į savo automobilį.

Elektromobilio įkrovimo namuose išlaidos

Elektros tarifai gali priklausyti nuo gyvenamosios vietos. Reikia nepamiršti, kad naktimis elektros kaina yra mažesnė. Todėl šiuolaikinės modernios įkrovimo stotelės leidžia jums nustatyti norimą krovimo laiką, o tai leistų jums sutaupyti. Tarkime prijungus prie įkrovimo, jūs nustatote, kad krovimas prasidėtų 23:00 valandą, tai reiškia, kad jūsų elektromobilis bus kraunamas su mažesniu tarifu.

Dauguma elektromobilių vairuotojų baiminasi dėl krovimo viešose stotelėse, tačiau apie 90 procentų vairuotojų elektromobilius kraunasi savo namuose.

Raskite tinkamą kištuką elektromobiliui įkrauti

Tai gali skambėti kiek sudėtingai, tačiau taip nėra. Dauguma elektromobilių turi tam tikrą įkroviklio tipą. Įkrovimo laidai yra dviejų tipų:

  • Tipas 1 – skirtas USA ir Japonijos transporto priemonėms.
  • Tipas 2 – skirtas Europai ir yra naudojama Europiniuose automobiliuose.

Jeigu abejojate dėl tinkamo kištuko pasirinkimo, siūlome kreiptis į parduotuvės atstovus, kuriems nusiųstumėte savo kištuko nuotrauką ir jie atsiųstų jums tinkamiausius įkrovimo laidus.

Kodėl verta elektromobilį krautis savo namuose?

Jau iš anksto siūlome pasirūpinti įkrovimo stotelėmis savo namuose, kadangi:

  • Nuo 2023 metų nebeliks nemokamų įkrovimo stotelių.
  • Įkrovimas namuose jums kainuos kur kas pigiau, nei viešose įkrovimo stotelėse.
  • Nuo 2023 metų bus masiškai perkamos įkrovimo stotelės, tad spėkite užsisakyti iš anksto.

Parašykite komentarą