Tapymas pagal skaičius – patarimai, technika ir gudrybės
Tapymas pagal skaičius – patarimai, technika ir gudrybės

Tapymas pagal skaičius – patarimai, technika ir gudrybės

Bet kas gali tapti menininku! – šiandien šis šūkis kaip niekad aktualus. Taip, nenustebkite, mūsų laikais kiekvienas gali pasijusti Leonardo da Vinci ar Van Gogu. Juk anksčiau, norint tapyti, tekdavo metų metus mokytis dailės mokykloje arba baigti brangius piešimo kursus. O dabar, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus, vos per 3-5 dienas gali sukurti savo natiurmortą, portretą ar peizažą, kaip tikras meistras. Kaip? Tapykite skaičių paveikslus!


Tapymas pagal skaicius, XXI amžiuje įgauna vis didesnį populiarumą. Juk tai leidžia kiekvienam trokštančiam tapyti atskleisti savo kūrybinį potencialą, net jei neturi pakankamai patirties ar laisvo laiko.


Viskas įskaičiuota

Ypač malonu tai, kad bet kuriame tokiame rinkinyje jau yra viskas, ko reikia:

 • Sunumeruoti dažų buteliukai
 • Vienas ar keli teptukai
 • Instrukcija
 • Kontrolinis sąrašas atspalviams tikrinti
 • Suskirstyta į sektorius ir pažymėta skaičiais drobė
 • Laikikliai baigtam darbui pakabinti

Galite pradėti kurti iš karto!

Pagal taisykles ar ne?

Žinoma, šiuolaikiniame mene jau seniai nebėra aiškių taisyklių „galima” ir „negalima”, o modernaus meno taisyklės egzistuoja tik tam, kad jos būtų laužomos.

Yra tik 4 tapybos pagal skaičius taisyklės

Skaičių tapyba
Skaičių tapyba
 1. Nuo šviesios iki tamsos. Pačioje pradžioje uždažykite baltas, geltonas, žydras ar ružavas vietas, taip išvengsite atsitiktinių dėmių. Juk šviesų atspalvį daug lengviau uždažyti ar perdengti kita spalva nei ryškią ar tamsią.
 2. Nuo didelio iki mažo. Jei iš pradžių nutapysite dideles paveikslo detales, tuomet ne tik išvengsite minėtų klaidų ir dėmių, bet galėsite teisingai sudėlioti akcentus.
 3. Nuo centro iki kraštų. Judėdami šia kryptimi, tikrai neištepsite marškinių rankovę ar alkūnę.
 4. Iš viršaus į apačią.Toks judėjimas palei drobę taip pat leidžia alkūnėmis nenutrinti jau užteptų dažų, o pasiekus apatinę dalį paveikslo viršus beveik išdžius.

Pagalbinės medžiagos

Prieš pradėdami darbą uždenkite stalą laikraščiu ar plėvele, įrenkite apšvietimą, taip pat apsirūpinkite dantų krapštukais ir vatos tamponais. Pirmieji padės nubrėžti net ploniausias linijas, o antrieji pravers norint laiku pašalinti dažų perteklių ar ištaisyti nesėkmingą potėpį. Taip pat gali prireikti skirtingų skersmenų teptukų rinkinio, paletės ir net molberto, jei ruošiatės piešti lauke ar užmiestyje.

Tapybos pagal skaičius rinkinius sudaro:

 • Drobė, kuri lengvai sugeria dažus (sunumeruota)
 • Akrilo dažai (sunumeruota)
 • Skirtingo dydžio teptukai

Verta paminėti, kad nuspalvinus, iškart galima kabinti ant sienos. Dažai netoksiški, saugūs piešti. Puikiai tinka vaikams.

Parašykite komentarą