Alkoholis trikdo normaliai smegenų veiklai, todėl girti asmenys praranda savo kontrolę. Ilgainiui per didelis alkoholio vartojimas gali ne tik pažeisti smegenų ląsteles, bet ir jas pražudyti. Tokiu atveju, jūsų smegenų veikla pasikeistų. Alkoholis veikia žmogaus smegenis ir gali sukelti įvairiausias problemas. Vienos iš pagrindinių problemų yra:
- Sumažinamas serotonino kiekis smegenyse ir gali kilti depresija.
- Užkerta kelią naujų smegenų ląstelių vystymuisi.
- Kenkia nervinėms ląstelėms ir smegenų kraujagyslėms.
Išblaivinimas gali padėti žmonėms, kurie susiduria su alkoholizmo problemomis.
Alkoholio keliamas pavojus smegenims
Piktnaudžiavimas alkoholiu ir dažnas vartojimas gali sukelti nuolatinius smegenų pokyčius. Su alkoholiu susiję smegenų pažeidimo simptomai:
- Prasta atmintis.
- Sunkumai mokantis kažko naujo.
- Pusiausvyros ir koordinacijos problemos.
- Asmenybės pokyčiai.
- Koncentracijos sunkumai.
- Psichinės sveikatos problemos, tokios kaip nerimas ir depresija.
Korsakovo sindromas
Korsakovo sindromas yra smegenų sutrikimas. Jis dar gerai žinomas kaip – ,,šlapios smegenys”. Šis sutrikimas atsiranda dėl B1 vitamino trūkumo. Vitamino trūkumas atsiranda dėl netinkamos mitybos, o alkoholis taip pat turi įtakos vitamino B1 pasisavinimui ir naudojimui organizme.
Alkoholis ir paauglių smegenys
Žmogaus smegenyse vyksta pokyčiai nuo 12 iki 20 metų. Šio laikotarpio metu, žmogaus smegenys lavina sudėtingiausius gebėjimus ir įgūdžius. Smegenų pokyčiai leidžia paaugliams lengviau išspręsti problemas, susikurti savo ateities planus ir suprasti sudėtingesnę informaciją.
Šiuo laikotarpiu paaugliai neturėtų vartoti alkoholio. Kadangi jų smegenys būtų ,,perkoduojamos”. Gėrimas gali sutrikdyti šiuos procesus:
- Naujų dalykų mokymasi.
- Atmintį.
- Problemų sprendimą.
Paauglių smegenys yra labiau linkusios į priklausomybę, nei suaugusiųjų asmenų. Yra atlikti tyrimai, kurie parodė, kad asmenys piktnaudžiaudami alkoholiu iki 15 metų, vėliau susiduria su alkoholizmo problemomis.
Alkoholis vyresnio amžiaus smegenyse
Kuomet žmogus sensta, tuo sunkiau jo organizmas apdoroja ir pašalina alkoholį iš kūno. Su amžiumi taip pat mažėja ir raumeninė masė bei sukaupiama mažiau vandens. O tai reiškia, kad alkoholis vyresnio amžiaus žmonių kūnuose turi didesnę koncentraciją.
Vyresnio amžiaus žmonės taip pat dažniau susiduria su fizinėmis sveikatos problemomis, jiems tenka dažniau vartoti vaistus bei didesnė tikimybė, kad atsiras smegenų sutrikimų.
Dėl šių priežasčių rekomenduojama nevartoti alkoholinių gėrimų, o jeigu jums nepavyksta, tuomet siūloma pasidomėti kas yra detoksikacija.